W Polsce na partnera często mówi się „moja druga połówka”. W odniesieniu do pozycjonowania na partnerów powinno się mówić „dwie połówki pomarańczy”, ponieważ w kulturze hiszpańskiej ten owoc oznacza szczęście, progres oraz sukces. O jakich partnerach mowa? Oczywiście o SEO i Content Marketingu, gdyż ta para robi prawdziwą furorę w sieci i kto ją pozna, może liczyć na doskonałe efekty pozycjonowania. O tym w jaki sposób łączyć te dwie metody dowiecie się poniżej.

SEO – zdobywanie pozycji poprzez linki

Jak dobrze wiecie, linkowanie ma ogromne znaczenie dla strony pozycjonowanej. Im więcej wartościowych back linków (back links – linki przychodzące), tym lepsze statystyki SEO, a w konsekwencji wyższa pozycja strony internetowej. Do tej pory najbardziej skupiano się na linkowaniu i choć daje ono pozytywne efekty należy na nie czekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Przyspieszeniem, czyli prawdziwym turbo dla SEO będzie zastosowanie Content Marketingu na stronie internetowej.

Content Marketing – treści inne od wszystkich

Zmaksymalizowanie efektów pozycjonowania wraz z jego przyspieszeniem będzie możliwe, jeśli skorzystamy z Content Marketingu. Polega on na takim stworzeniu tekstu, aby był spójny z wymaganiami Google (a w zasadzie jego algorytmów). Artykuł musi posiadać odpowiedni tytuł, śródtytuły i powinien zostać zoptymalizowany pod kątem SEO. Przykłady takich tekstów znajdziecie na Onet.pl, gdzie niemal każda informacja przekazywana jest na zasadzie Content Marketing.

Jak dwie połówki pomarańczy

Wdrożenie Content Marketingu na stronie pozycjonowanej od dawna (mowa o domenach starszych niż 2-3 lata) przyniesie natychmiastowe efekty. Stosując tą metodę dla nowych stron w widoczny sposób przyspieszymy efekty SEO. Jeśli do tej pory planowaliśmy 6 – miesięczne linkowanie aby osiągnąć TOP 10, tak przy Content Marketingu działania powinny się zamknąć w czasie 3 miesięcy.

SEO wraz z Content Marketingiem to prawdziwa bomba dla pozycjonerów. Choć usługi pisarzy oferujących takiej jakości teksty są drogie, warto z nich skorzystać i samemu przekonać się, czy to daje efekty. Jeśli macie do nas dodatkowe pytania, to zapraszamy do dyskusji pod tematem.