Cały Internet opiera się na treściach. Od ich jakości zależą efekty pozycjonowania, dlatego Content Marketing stał się bardzo ważny na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Dziś wkracza w decydującą fazę rozwoju i poniekąd definiuje agencje marketingowe. Co warto wiedzieć o tym rodzaju marketingu i w jaki sposób pisać teksty, aby było zgodne z zasadami SEO? Tego dowiecie się poniżej.

Treść tak samo ważna, jak linkowanie

Do niedawna pozycjonowanie było naprawdę bardzo proste. Mając określone fundusze (mediana to 1500 złotych netto) mogliśmy szybko osiągnąć pozycję w TOP10. Dziś jest to o wiele trudniejsze, ponieważ w dobie aktualizacji algorytmów Google (Panda i Pingwin) ważne są nie tylko linki, ale przede wszystkim jakość tekstów na stronie internetowej. Rynek copywriterów jest bogaty w osoby o zaawansowanej wiedzy na temat Content Marketingu, dlatego z dnia na dzień usługi pisarzy drożeją. Konkluzja jest taka, że nowoczesne pozycjonowanie opiera się przede wszystkim na odpowiednich tekstach.

Jak Content Marketing wpływa na pozycję strony?

Zacznijmy od tekstu jakości „Content Marketing”. Powinien on opowiadać o konkretnym produkcie, konkretnej podstronie na witrynie lub osobie. Artykuły pisane pod kątem SEO powinny być bogate w materiały filmowe, zdjęcia i trzymać poziom. Warto sugerować się informacjami z serwisów typu Onet.pl i Wp.pl – redaktorzy tych portali opierają swoje teksty na Content Marketingu, aby zdobywać ruch z Google. W odróżnieniu od zwykłych tekstów, te jakości najwyższej nie mogą mieć określonej, założonej wcześniej długości. Pisarz powinien podejść do nich na luzie, pisać z palca i nie przejmować się znakami. Dzięki temu artykuł stanie się unikalny, a przy odpowiednim jego okodowaniu (chodzi o znaczniki ) zagwarantuje wzrost pozycji strony.

Content Marketing jest w Polsce jeszcze świeży, ale już większość agencji marketingowych opiera na nim swoje metody pozycjonowania. Uważamy, że to faktycznie jeden z najlepszych i w przypadku blogów – najtańszy sposób na wypozycjonowanie. Jeśli chcecie się podzielić z nami swoimi przemyśleniami, to zapraszamy do dyskusji pod tematem.