Content Marketing SEO Porady i wskazówki Sun, 17 May 2020 19:19:47 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=6.1 Jak zoptymalizować sklep pod kątem SEO? https://arbomedia.pl/2020/05/17/jak-zoptymalizowac-sklep-pod-katem-seo/ https://arbomedia.pl/2020/05/17/jak-zoptymalizowac-sklep-pod-katem-seo/#respond Sun, 17 May 2020 19:19:47 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/jak-zoptymalizowac-sklep-pod-katem-seo/ Prowadzenie sklepu internetowego może być świetnym sposobem na biznes. Mając sporo wolnego czasu, plan biznesowy oraz odpowiednie środki można się skutecznie wypromować i rozpocząć masową sprzedaż. Wśród agencji marketingowych panuje przekonanie, że pozycjonowanie sklepu internetowego jest zadaniem trudnym zwłaszcza, jeśli projekt przejmujemy od innej agencji, która zwyczajnie nie podołała. Dzisiejszy artykuł kierujemy do tych, którzy już na wstępie chcą odpowiednio zoptymalizować swój sklep, aby uniknąć tego w przyszłości. Musicie wiedzieć, że Google bardzo nie lubi, gdy właściciel sklepu zmienia kod, gdy witryna jest wysoko w wyszukiwarce. Najlepiej jest zadbać o wszystko od razu. Optymalizacja to nie tylko opisanie strony Zapewne wiecie na czym polega optymalizacja. To zbiór czynności mających na celu spersonalizowanie naszej witryny. Ustawiamy atrybuty w sekcjach: tagi, head, body etc., a ponadto dbamy o WSZYSTKIE podstrony, co w przypadku sklepu oznacza kilkaset pozycji. Tak, dobrze myślicie – musicie zoptymalizować na swojej stronie wszystko, począwszy od strony głównej a na obrazkach produktów skończywszy. Zlecając to agencji zapłacicie kilkaset lub kilka tysięcy złotych. Samemu zajmie to Wam kilka dni, lecz warto dopieścić swój sklep, aby miał lepszy start w pozycjonowaniu. Content Marketing Bardzo ważnym czynnikiem pre-pozycjonującym (działania mające na celu zbudowanie filaru dla SEO) będzie zamieszczenie artykułów w oparciu o Content Marketing. Mowa o takich tekstach, które będą naszpikowane wartościowymi informacjami, zdjęciami oraz śródtytułami. Takie wpisy należy okodować i zapewnić im znaczniki . Dzięki temu Google szybciej zaindeksuje wpis, a nasza pozycja powinna powoli wzrastać. Optymalizacja sklepu pod kątem SEO to przede wszystkim ogrom pracy. Nie mając czasu można oczywiście skorzystać z pomocy fachowców, lecz po wszystkim i tak będziemy musieli przejrzeć raport lub wszystkie podstrony na sklepie. Apelujemy, aby optymalizować sklepy już na etapie ich implementacji, a odbije to się pozytywnie na późniejszych efektach pozycjonowania. Zgadzacie się, że optymalizacja powinna mieć miejsce już na etapie budowania sklepu? Piszcie, co sądzicie o tym zagadnieniu!  

Artykuł Jak zoptymalizować sklep pod kątem SEO? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Prowadzenie sklepu internetowego może być świetnym sposobem na biznes. Mając sporo wolnego czasu, plan biznesowy oraz odpowiednie środki można się skutecznie wypromować i rozpocząć masową sprzedaż. Wśród agencji marketingowych panuje przekonanie, że pozycjonowanie sklepu internetowego jest zadaniem trudnym zwłaszcza, jeśli projekt przejmujemy od innej agencji, która zwyczajnie nie podołała. Dzisiejszy artykuł kierujemy do tych, którzy już na wstępie chcą odpowiednio zoptymalizować swój sklep, aby uniknąć tego w przyszłości. Musicie wiedzieć, że Google bardzo nie lubi, gdy właściciel sklepu zmienia kod, gdy witryna jest wysoko w wyszukiwarce. Najlepiej jest zadbać o wszystko od razu.

Optymalizacja to nie tylko opisanie strony

Zapewne wiecie na czym polega optymalizacja. To zbiór czynności mających na celu spersonalizowanie naszej witryny. Ustawiamy atrybuty w sekcjach: tagi, head, body etc., a ponadto dbamy o WSZYSTKIE podstrony, co w przypadku sklepu oznacza kilkaset pozycji. Tak, dobrze myślicie – musicie zoptymalizować na swojej stronie wszystko, począwszy od strony głównej a na obrazkach produktów skończywszy. Zlecając to agencji zapłacicie kilkaset lub kilka tysięcy złotych. Samemu zajmie to Wam kilka dni, lecz warto dopieścić swój sklep, aby miał lepszy start w pozycjonowaniu.

Content Marketing

Bardzo ważnym czynnikiem pre-pozycjonującym (działania mające na celu zbudowanie filaru dla SEO) będzie zamieszczenie artykułów w oparciu o Content Marketing. Mowa o takich tekstach, które będą naszpikowane wartościowymi informacjami, zdjęciami oraz śródtytułami. Takie wpisy należy okodować i zapewnić im znaczniki . Dzięki temu Google szybciej zaindeksuje wpis, a nasza pozycja powinna powoli wzrastać.

Optymalizacja sklepu pod kątem SEO to przede wszystkim ogrom pracy. Nie mając czasu można oczywiście skorzystać z pomocy fachowców, lecz po wszystkim i tak będziemy musieli przejrzeć raport lub wszystkie podstrony na sklepie. Apelujemy, aby optymalizować sklepy już na etapie ich implementacji, a odbije to się pozytywnie na późniejszych efektach pozycjonowania.

Zgadzacie się, że optymalizacja powinna mieć miejsce już na etapie budowania sklepu? Piszcie, co sądzicie o tym zagadnieniu!

 

Artykuł Jak zoptymalizować sklep pod kątem SEO? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/05/17/jak-zoptymalizowac-sklep-pod-katem-seo/feed/ 0
Freelancer, a copywriter w odniesieniu do Content Marketing https://arbomedia.pl/2020/05/15/freelancer-a-copywriter-w-odniesieniu-do-content-marketing/ https://arbomedia.pl/2020/05/15/freelancer-a-copywriter-w-odniesieniu-do-content-marketing/#respond Fri, 15 May 2020 05:40:37 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/freelancer-a-copywriter-w-odniesieniu-do-content-marketing/ Copywriterzy dbają o teksty, pozycjonerzy o copywriterów, zaś klienci płacą agencji marketingowej. Takim oto wstępem zaczynamy nowy rozdział, w którym chcemy odróżnić freelancerów od copywriterów. Ci pierwsi oferują teksty SEO, zaś drudzy Content Marketing, czyli artykuły dedykowane skutecznemu pozycjonowaniu. Rok 2016 przemija pod znakiem CM i pozycjonerzy uważają, że Content Marketing to na chwilę obecną najbardziej skuteczna metoda promocji w sieci. Dlaczego freelancerzy nie oferują takich usług tylko profesjonaliści? Tego dowiecie się poniżej. Era freelencerów powoli się kończy Kończą się czasy, gdy mogliśmy zamówić teksty jakości specjalistycznej aby móc je dodać do katalogów, precli lub używać w formie artykułu sponsorowanego. Dzisiaj takie artykuły nie mają siły przebicia, dlatego nie każdy freelancer będzie mógł zagwarantować teksty SEO. Profesjonaliści wiedzą, że CM to nie tylko odpowiedni tekst – ważne jest jego okodowanie, zamieszczenie zdjęć i tagów. Można więc uznać za pewnik, że specjalista od CM to nie tylko copywriter, ale też programista w stopniu średnio-zaawansowanym oraz pozycjoner. Treści inne niż wszystkie – po prostu dopicowane na maxa! W języku potocznym „dopicowanie” oznacza dopieszczenie w każdym szczególe. W odniesieniu do tekstów typu Content Marketing mowa o każdym detalu. Istotny jest tytuł artykułu, który ma sugerować odpowiedź na pytanie zadane przez Internautę w wyszukiwarce Google. Następnie trzeba się skupić na śródtytułach, krótkiej treści oraz linkach wewnętrznych. Trzeba naprawdę dobrze poznać stronę pozycjonowaną, aby móc zapewnić efekty poprzez stosowanie CM. Ile kosztują treści CM? O ile za „zwykły” tekst możemy zapłacić, powiedzmy: 5 złotych za 1000 znaków, o tyle za artykuł CM zapłacimy przynajmniej trzy razy tyle. Nie chodzi o samą wartość tekstu, co o czas potrzebny na jego okodowanie i właśnie „dopicowanie”. Najlepsi specjaliści nie wyślą tekstów klientowi, jeśli sami nie będą przekonani o ich jakości, ponieważ każdy błąd w pozycjonowaniu CM może oznaczać katastrofę dla strony internetowej. Co sądzicie o naszym wpisie? Czy faktycznie mamy rację twierdząc, że era freelancerów powoli się kończy? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach!  

Artykuł Freelancer, a copywriter w odniesieniu do Content Marketing pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Copywriterzy dbają o teksty, pozycjonerzy o copywriterów, zaś klienci płacą agencji marketingowej. Takim oto wstępem zaczynamy nowy rozdział, w którym chcemy odróżnić freelancerów od copywriterów. Ci pierwsi oferują teksty SEO, zaś drudzy Content Marketing, czyli artykuły dedykowane skutecznemu pozycjonowaniu. Rok 2016 przemija pod znakiem CM i pozycjonerzy uważają, że Content Marketing to na chwilę obecną najbardziej skuteczna metoda promocji w sieci. Dlaczego freelancerzy nie oferują takich usług tylko profesjonaliści? Tego dowiecie się poniżej.

Era freelencerów powoli się kończy

Kończą się czasy, gdy mogliśmy zamówić teksty jakości specjalistycznej aby móc je dodać do katalogów, precli lub używać w formie artykułu sponsorowanego. Dzisiaj takie artykuły nie mają siły przebicia, dlatego nie każdy freelancer będzie mógł zagwarantować teksty SEO. Profesjonaliści wiedzą, że CM to nie tylko odpowiedni tekst – ważne jest jego okodowanie, zamieszczenie zdjęć i tagów. Można więc uznać za pewnik, że specjalista od CM to nie tylko copywriter, ale też programista w stopniu średnio-zaawansowanym oraz pozycjoner.

Treści inne niż wszystkie – po prostu dopicowane na maxa!

W języku potocznym „dopicowanie” oznacza dopieszczenie w każdym szczególe. W odniesieniu do tekstów typu Content Marketing mowa o każdym detalu. Istotny jest tytuł artykułu, który ma sugerować odpowiedź na pytanie zadane przez Internautę w wyszukiwarce Google. Następnie trzeba się skupić na śródtytułach, krótkiej treści oraz linkach wewnętrznych. Trzeba naprawdę dobrze poznać stronę pozycjonowaną, aby móc zapewnić efekty poprzez stosowanie CM.

Ile kosztują treści CM?

O ile za „zwykły” tekst możemy zapłacić, powiedzmy: 5 złotych za 1000 znaków, o tyle za artykuł CM zapłacimy przynajmniej trzy razy tyle. Nie chodzi o samą wartość tekstu, co o czas potrzebny na jego okodowanie i właśnie „dopicowanie”. Najlepsi specjaliści nie wyślą tekstów klientowi, jeśli sami nie będą przekonani o ich jakości, ponieważ każdy błąd w pozycjonowaniu CM może oznaczać katastrofę dla strony internetowej.

Co sądzicie o naszym wpisie? Czy faktycznie mamy rację twierdząc, że era freelancerów powoli się kończy? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach!

 

Artykuł Freelancer, a copywriter w odniesieniu do Content Marketing pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/05/15/freelancer-a-copywriter-w-odniesieniu-do-content-marketing/feed/ 0
4Move – Najlepsze SEO dla e-sklepów https://arbomedia.pl/2020/05/10/4move-najlepsze-seo-dla-e-sklepow/ https://arbomedia.pl/2020/05/10/4move-najlepsze-seo-dla-e-sklepow/#respond Sun, 10 May 2020 19:52:44 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/4move-najlepsze-seo-dla-e-sklepow/ Pozycjonowanie sklepu internetowego, który ma powyżej 100 podstron będzie zadaniem skomplikowanym i tradycyjne metody SEO mogą zdać się na niewiele. Specjaliści od pozycjonowania są zdania, że sklepy warto promować długimi ogonami, czyli metodą 4Move. Polega ona na sporządzeniu 10-20 słów kluczowych, które będą się składać z czterech członów. Po czasie frazy zostają zawężane do trzech członów, by po kolejnych kilku miesiącach przejść do głównych, czyli złożonych z maksymalnie dwóch członów. Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do lektury. Dlaczego długie ogony? Jeśli prowadzisz sklep, to każdy produkt jest Twoją podstroną. Możesz mieć nawet 1000 podstron, dlatego pozycjonowanie tradycyjne odpada. Trudno będzie Ci wypromować 1000 produktów, ale możesz wybrać najbardziej wartościowe z nich i zastosować frazy long tail (długi ogon). Przyjmijmy, że sprzedajesz ubrania. Możesz zacząć od frazy :”tanie buty męskie warszawa” i kilka podobnych. Promujesz je i zyskujesz pozycję w Google. Po jakimś czasie zwężasz frazę do „męskie buty warszawa”, a po kolejnych miesiącach „buty warszawa”. Po roku od rozpoczęcia działań pozycjonerskich będziesz miał bardzo wiele fraz w TOP10, więcej wejść na stronę, wyższy poziom sprzedaży i lepsze zarobki, które przeznaczysz na dalsze pozycjonowanie. Ile trwa pozycjonowanie sklepów? Trudno jednoznacznie określić, ale najlepsze agencje są w stanie wypromować serwis w rok. Mowa nie tylko o promocji długich ogonów, lecz fraz właściwych. Choć rok czasu wydaje się odległym terminem – w rzeczywistości oznacza prace nad stroną, prowadzenie sprzedaży i notowanie zysków. Nikt przecież nie mówi, że klientów będziesz zdobywał tylko z wyszukiwarki. 4Move czyli zastosowanie długich ogonów składających się z czterech członów to tylko początek pozycjonowania. Kolejne zwężenia frazy zapoczątkują wzrost Twojej pozycji oraz napływ klientów. Musisz pamiętać, aby stale promować swoją markę, szukać kolejnych fraz i stosować długie ogony tak długo, jak tylko się da. To zaowocuje lepiej, niż możesz się spodziewać. Stosujecie długie ogony do promocji swoich sklepów? Jeśli tak to napiszcie, w jaki sposób się do tego zabraliście.   

Artykuł 4Move – Najlepsze SEO dla e-sklepów pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Pozycjonowanie sklepu internetowego, który ma powyżej 100 podstron będzie zadaniem skomplikowanym i tradycyjne metody SEO mogą zdać się na niewiele. Specjaliści od pozycjonowania są zdania, że sklepy warto promować długimi ogonami, czyli metodą 4Move. Polega ona na sporządzeniu 10-20 słów kluczowych, które będą się składać z czterech członów. Po czasie frazy zostają zawężane do trzech członów, by po kolejnych kilku miesiącach przejść do głównych, czyli złożonych z maksymalnie dwóch członów. Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego długie ogony?

Jeśli prowadzisz sklep, to każdy produkt jest Twoją podstroną. Możesz mieć nawet 1000 podstron, dlatego pozycjonowanie tradycyjne odpada. Trudno będzie Ci wypromować 1000 produktów, ale możesz wybrać najbardziej wartościowe z nich i zastosować frazy long tail (długi ogon). Przyjmijmy, że sprzedajesz ubrania. Możesz zacząć od frazy :”tanie buty męskie warszawa” i kilka podobnych. Promujesz je i zyskujesz pozycję w Google. Po jakimś czasie zwężasz frazę do „męskie buty warszawa”, a po kolejnych miesiącach „buty warszawa”. Po roku od rozpoczęcia działań pozycjonerskich będziesz miał bardzo wiele fraz w TOP10, więcej wejść na stronę, wyższy poziom sprzedaży i lepsze zarobki, które przeznaczysz na dalsze pozycjonowanie.

Ile trwa pozycjonowanie sklepów?

Trudno jednoznacznie określić, ale najlepsze agencje są w stanie wypromować serwis w rok. Mowa nie tylko o promocji długich ogonów, lecz fraz właściwych. Choć rok czasu wydaje się odległym terminem – w rzeczywistości oznacza prace nad stroną, prowadzenie sprzedaży i notowanie zysków. Nikt przecież nie mówi, że klientów będziesz zdobywał tylko z wyszukiwarki.

4Move czyli zastosowanie długich ogonów składających się z czterech członów to tylko początek pozycjonowania. Kolejne zwężenia frazy zapoczątkują wzrost Twojej pozycji oraz napływ klientów. Musisz pamiętać, aby stale promować swoją markę, szukać kolejnych fraz i stosować długie ogony tak długo, jak tylko się da. To zaowocuje lepiej, niż możesz się spodziewać.

Stosujecie długie ogony do promocji swoich sklepów? Jeśli tak to napiszcie, w jaki sposób się do tego zabraliście. 

 

Artykuł 4Move – Najlepsze SEO dla e-sklepów pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/05/10/4move-najlepsze-seo-dla-e-sklepow/feed/ 0
Czym jest Content Marketing? https://arbomedia.pl/2020/05/10/czym-jest-content-marketing/ https://arbomedia.pl/2020/05/10/czym-jest-content-marketing/#respond Sun, 10 May 2020 19:17:19 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/czym-jest-content-marketing/ Cały Internet opiera się na treściach. Od ich jakości zależą efekty pozycjonowania, dlatego Content Marketing stał się bardzo ważny na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Dziś wkracza w decydującą fazę rozwoju i poniekąd definiuje agencje marketingowe. Co warto wiedzieć o tym rodzaju marketingu i w jaki sposób pisać teksty, aby było zgodne z zasadami SEO? Tego dowiecie się poniżej. Treść tak samo ważna, jak linkowanie Do niedawna pozycjonowanie było naprawdę bardzo proste. Mając określone fundusze (mediana to 1500 złotych netto) mogliśmy szybko osiągnąć pozycję w TOP10. Dziś jest to o wiele trudniejsze, ponieważ w dobie aktualizacji algorytmów Google (Panda i Pingwin) ważne są nie tylko linki, ale przede wszystkim jakość tekstów na stronie internetowej. Rynek copywriterów jest bogaty w osoby o zaawansowanej wiedzy na temat Content Marketingu, dlatego z dnia na dzień usługi pisarzy drożeją. Konkluzja jest taka, że nowoczesne pozycjonowanie opiera się przede wszystkim na odpowiednich tekstach. Jak Content Marketing wpływa na pozycję strony? Zacznijmy od tekstu jakości „Content Marketing”. Powinien on opowiadać o konkretnym produkcie, konkretnej podstronie na witrynie lub osobie. Artykuły pisane pod kątem SEO powinny być bogate w materiały filmowe, zdjęcia i trzymać poziom. Warto sugerować się informacjami z serwisów typu Onet.pl i Wp.pl – redaktorzy tych portali opierają swoje teksty na Content Marketingu, aby zdobywać ruch z Google. W odróżnieniu od zwykłych tekstów, te jakości najwyższej nie mogą mieć określonej, założonej wcześniej długości. Pisarz powinien podejść do nich na luzie, pisać z palca i nie przejmować się znakami. Dzięki temu artykuł stanie się unikalny, a przy odpowiednim jego okodowaniu (chodzi o znaczniki ) zagwarantuje wzrost pozycji strony. Content Marketing jest w Polsce jeszcze świeży, ale już większość agencji marketingowych opiera na nim swoje metody pozycjonowania. Uważamy, że to faktycznie jeden z najlepszych i w przypadku blogów – najtańszy sposób na wypozycjonowanie. Jeśli chcecie się podzielić z nami swoimi przemyśleniami, to zapraszamy do dyskusji pod tematem.   

Artykuł Czym jest Content Marketing? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Cały Internet opiera się na treściach. Od ich jakości zależą efekty pozycjonowania, dlatego Content Marketing stał się bardzo ważny na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Dziś wkracza w decydującą fazę rozwoju i poniekąd definiuje agencje marketingowe. Co warto wiedzieć o tym rodzaju marketingu i w jaki sposób pisać teksty, aby było zgodne z zasadami SEO? Tego dowiecie się poniżej.

Treść tak samo ważna, jak linkowanie

Do niedawna pozycjonowanie było naprawdę bardzo proste. Mając określone fundusze (mediana to 1500 złotych netto) mogliśmy szybko osiągnąć pozycję w TOP10. Dziś jest to o wiele trudniejsze, ponieważ w dobie aktualizacji algorytmów Google (Panda i Pingwin) ważne są nie tylko linki, ale przede wszystkim jakość tekstów na stronie internetowej. Rynek copywriterów jest bogaty w osoby o zaawansowanej wiedzy na temat Content Marketingu, dlatego z dnia na dzień usługi pisarzy drożeją. Konkluzja jest taka, że nowoczesne pozycjonowanie opiera się przede wszystkim na odpowiednich tekstach.

Jak Content Marketing wpływa na pozycję strony?

Zacznijmy od tekstu jakości „Content Marketing”. Powinien on opowiadać o konkretnym produkcie, konkretnej podstronie na witrynie lub osobie. Artykuły pisane pod kątem SEO powinny być bogate w materiały filmowe, zdjęcia i trzymać poziom. Warto sugerować się informacjami z serwisów typu Onet.pl i Wp.pl – redaktorzy tych portali opierają swoje teksty na Content Marketingu, aby zdobywać ruch z Google. W odróżnieniu od zwykłych tekstów, te jakości najwyższej nie mogą mieć określonej, założonej wcześniej długości. Pisarz powinien podejść do nich na luzie, pisać z palca i nie przejmować się znakami. Dzięki temu artykuł stanie się unikalny, a przy odpowiednim jego okodowaniu (chodzi o znaczniki ) zagwarantuje wzrost pozycji strony.

Content Marketing jest w Polsce jeszcze świeży, ale już większość agencji marketingowych opiera na nim swoje metody pozycjonowania. Uważamy, że to faktycznie jeden z najlepszych i w przypadku blogów – najtańszy sposób na wypozycjonowanie. Jeśli chcecie się podzielić z nami swoimi przemyśleniami, to zapraszamy do dyskusji pod tematem. 

 

Artykuł Czym jest Content Marketing? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/05/10/czym-jest-content-marketing/feed/ 0
Content Marketing na Twojej stronie internetowej cz.2 https://arbomedia.pl/2020/05/08/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-2/ https://arbomedia.pl/2020/05/08/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-2/#respond Fri, 08 May 2020 13:13:44 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-2/ Jeśli pamiętasz pierwszą część naszego artykułu (link tutaj) to wiesz, czym jest Content Marketing i jaki ma wpływ na efekty pozycjonowania. Dziś podejdziemy do tego tematu nieco ambitniej i pokażemy w jaki sposób tworzyć takie treści, jak je optymalizować i kodować, aby zaindeksowały się jeszcze tego samego dnia. Zapraszamy do lektury. Jak pisać teksty w oparciu o Content Marketing? Marketing treści polega na wyczerpaniu tematu. Najlepiej zobrazować to na przykładzie artykułów, które co chwilę pojawiają się w serwisach informacyjnych typu Interia.pl. Zobacz, jak wygląda ich układ – istotny jest tytuł, wypunktowania najważniejszych zagadnień oraz treść właściwa z nagromadzeniem cytatów, linków wewnętrznych i oczywiście zdjęć. Porównaj sobie taki artykuł z tekstem copywritera, który nie zna się na Content Marketingu. Zauważysz ogromną różnicę, dlatego chcąc „bawić się” w pozycjonowanie CM musisz się liczyć ze sporymi wydatkami na najwyższej jakości teksty. Optymalizacja tekstu Jeśli chcesz, aby roboty Google szybciej odnalazły i zaindeksowały Twój wpis, to musisz go zoptymalizować. Mowa o nagromadzeniu słów kluczowych w odpowiednich sekcjach tekstu wraz z wyróżnieniem śródtytułów. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie ze znacznika począwszy od , a skończywszy na . Dzięki temu wyróżnimy śródtytuły, zaś roboty Google będą mieć o wiele mniej pracy przy analizie tekstu. Kolejnym krokiem będzie rozmieszczenie linków wewnętrznych, które mogą prowadzić do innych artykułów – równie poprawie zoptymalizowanych. W ten sposób zapewnimy coś a’la mapę strony dla robotów.   Indeksacja Po napisaniu tekstu, rozmieszczeniu zdjęć oraz infografik i otagowaniu całości możemy uruchomić narzędzia pozycjonerskie i przyspieszyć zaindeksowanie wpisu. Zazwyczaj zwykła treść zostaje zaindeksowana po kilku dniach, ale jeśli postąpimy poprawnie, to teoretycznie nawet po 6 godzinach możemy się spodziewać efektów. Pisząc teksty w sposób przedstawiony powyżej z naciskiem na okodowanie całości zwiększymy efektywność działań SEO. W dobie nowoczesnego pozycjonowania trudno o lepsze efekty, niż połączenie linkowania z Content Marketingiem. A Wy? Co sądzicie o jakości tekstów? Czy w Waszym przypadku konieczna była zmiana treści na stronie? Piszcie pod tematem!  

Artykuł Content Marketing na Twojej stronie internetowej cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Jeśli pamiętasz pierwszą część naszego artykułu (link tutaj) to wiesz, czym jest Content Marketing i jaki ma wpływ na efekty pozycjonowania. Dziś podejdziemy do tego tematu nieco ambitniej i pokażemy w jaki sposób tworzyć takie treści, jak je optymalizować i kodować, aby zaindeksowały się jeszcze tego samego dnia. Zapraszamy do lektury.

Jak pisać teksty w oparciu o Content Marketing?

Marketing treści polega na wyczerpaniu tematu. Najlepiej zobrazować to na przykładzie artykułów, które co chwilę pojawiają się w serwisach informacyjnych typu Interia.pl. Zobacz, jak wygląda ich układ – istotny jest tytuł, wypunktowania najważniejszych zagadnień oraz treść właściwa z nagromadzeniem cytatów, linków wewnętrznych i oczywiście zdjęć. Porównaj sobie taki artykuł z tekstem copywritera, który nie zna się na Content Marketingu. Zauważysz ogromną różnicę, dlatego chcąc „bawić się” w pozycjonowanie CM musisz się liczyć ze sporymi wydatkami na najwyższej jakości teksty.

Optymalizacja tekstu

Jeśli chcesz, aby roboty Google szybciej odnalazły i zaindeksowały Twój wpis, to musisz go zoptymalizować. Mowa o nagromadzeniu słów kluczowych w odpowiednich sekcjach tekstu wraz z wyróżnieniem śródtytułów. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie ze znacznika począwszy od

, a skończywszy na

. Dzięki temu wyróżnimy śródtytuły, zaś roboty Google będą mieć o wiele mniej pracy przy analizie tekstu. Kolejnym krokiem będzie rozmieszczenie linków wewnętrznych, które mogą prowadzić do innych artykułów – równie poprawie zoptymalizowanych. W ten sposób zapewnimy coś a’la mapę strony dla robotów.

 

Indeksacja

Po napisaniu tekstu, rozmieszczeniu zdjęć oraz infografik i otagowaniu całości możemy uruchomić narzędzia pozycjonerskie i przyspieszyć zaindeksowanie wpisu. Zazwyczaj zwykła treść zostaje zaindeksowana po kilku dniach, ale jeśli postąpimy poprawnie, to teoretycznie nawet po 6 godzinach możemy się spodziewać efektów. Pisząc teksty w sposób przedstawiony powyżej z naciskiem na okodowanie całości zwiększymy efektywność działań SEO. W dobie nowoczesnego pozycjonowania trudno o lepsze efekty, niż połączenie linkowania z Content Marketingiem.

A Wy? Co sądzicie o jakości tekstów? Czy w Waszym przypadku konieczna była zmiana treści na stronie? Piszcie pod tematem!

 

Artykuł Content Marketing na Twojej stronie internetowej cz.2 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/05/08/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-2/feed/ 0
Przebudowa strony a Twoja pozycja w Google https://arbomedia.pl/2020/05/03/przebudowa-strony-a-twoja-pozycja-w-google/ https://arbomedia.pl/2020/05/03/przebudowa-strony-a-twoja-pozycja-w-google/#respond Sun, 03 May 2020 15:41:20 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/przebudowa-strony-a-twoja-pozycja-w-google/ Średnio raz na 2-3 lata powinno się dokonywać zmian na stronie, aby podążać za aktualnymi trendami. Zapewne domyślacie się i pamiętacie z przeszłości, że każda istotna zmiana na stronie internetowej będzie miała wpływ na jej pozycję w wyszukiwarce Google. Chodzi o konwersję, czyli jednoczesne wdrażanie nowych rozwiązań przy jednoczesnym spadku pozycji. Jeśli przymierzasz się do zmian na swojej stronie, a nie chcesz doświadczyć drastycznych spadków, to poniżej dowiesz się jak tego dokonać. Dlaczego Twoja pozycja spadnie? Musisz wiedzieć, że na Twojej stronie internetowej niemal cały czas przebywają roboty Google. Zajmują się analizą kodu źródłowego, artykułów oraz linków wewnętrznych. Po analizie struktury strony decydują o Twojej pozycji w wyszukiwarce. Każda poważniejsza zmiana powoduje, że roboty analizują stronę od nowa. Jeżeli zmienisz grafikę, sporo treści lub przebudujesz interfejs na nowo, to Twoja pozycja może spaść nawet o kilkanaście punktów i stracisz też do 50% odwiedzających. Uspokajamy – po 2-3 miesiącach wrócisz na starą pozycję lub nawet ją przeskoczysz. O czym pamiętać podczas przebudowy strony? Najważniejsza jest optymalizacja, czyli spersonalizowanie każdego elementu strony internetowej. Jeżeli po zmianach nadal chcesz się promować na pierwotnych frazach, to w czasie modyfikacji pamiętaj o optymalizacji, ponieważ przyspieszy ona indeksację Twojej strony. Zaniechując takich działań będziesz o wiele wolniej odzyskiwał dawną pozycję lub w ogóle Ci się to nie uda. Content Marketing W dobie nowoczesnego pozycjonowania bardzo skuteczny okazuje się Content Marketing. Możesz skorzystać z niego dla polepszenia swojej pozycji w Google. Pamiętaj, że zamawiając takie treści u copywriterów wydasz sporo pieniędzy, dlatego znając swoją branżę od środka możesz samemu zabrać się za tworzenie artykułów. Gwarantujemy, że niewielu pisarzy będzie potrafiło w tak techniczny sposób opisać swoje usługi jak Ty. Przebudowa strony internetowej zawsze oznacza spadki. W przypadku najstarszych i najpopularniejszych witryn również to widzimy. Nie tak dawno Interia.pl zmieniła swój interfejs na nowy, co sprawiło, że witryna spadła o kilka oczek, lecz po 30 dniach wróciła na dawną pozycję. Apelujemy, aby przy okazji każdej zmiany zadbać o optymalizację witryny. Tylko w ten sposób szybko wrócicie na dawne pozycje.  

Artykuł Przebudowa strony a Twoja pozycja w Google pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Średnio raz na 2-3 lata powinno się dokonywać zmian na stronie, aby podążać za aktualnymi trendami. Zapewne domyślacie się i pamiętacie z przeszłości, że każda istotna zmiana na stronie internetowej będzie miała wpływ na jej pozycję w wyszukiwarce Google. Chodzi o konwersję, czyli jednoczesne wdrażanie nowych rozwiązań przy jednoczesnym spadku pozycji. Jeśli przymierzasz się do zmian na swojej stronie, a nie chcesz doświadczyć drastycznych spadków, to poniżej dowiesz się jak tego dokonać.

Dlaczego Twoja pozycja spadnie?

Musisz wiedzieć, że na Twojej stronie internetowej niemal cały czas przebywają roboty Google. Zajmują się analizą kodu źródłowego, artykułów oraz linków wewnętrznych. Po analizie struktury strony decydują o Twojej pozycji w wyszukiwarce. Każda poważniejsza zmiana powoduje, że roboty analizują stronę od nowa. Jeżeli zmienisz grafikę, sporo treści lub przebudujesz interfejs na nowo, to Twoja pozycja może spaść nawet o kilkanaście punktów i stracisz też do 50% odwiedzających. Uspokajamy – po 2-3 miesiącach wrócisz na starą pozycję lub nawet ją przeskoczysz.

O czym pamiętać podczas przebudowy strony?

Najważniejsza jest optymalizacja, czyli spersonalizowanie każdego elementu strony internetowej. Jeżeli po zmianach nadal chcesz się promować na pierwotnych frazach, to w czasie modyfikacji pamiętaj o optymalizacji, ponieważ przyspieszy ona indeksację Twojej strony. Zaniechując takich działań będziesz o wiele wolniej odzyskiwał dawną pozycję lub w ogóle Ci się to nie uda.

Content Marketing

W dobie nowoczesnego pozycjonowania bardzo skuteczny okazuje się Content Marketing. Możesz skorzystać z niego dla polepszenia swojej pozycji w Google. Pamiętaj, że zamawiając takie treści u copywriterów wydasz sporo pieniędzy, dlatego znając swoją branżę od środka możesz samemu zabrać się za tworzenie artykułów. Gwarantujemy, że niewielu pisarzy będzie potrafiło w tak techniczny sposób opisać swoje usługi jak Ty.

Przebudowa strony internetowej zawsze oznacza spadki. W przypadku najstarszych i najpopularniejszych witryn również to widzimy. Nie tak dawno Interia.pl zmieniła swój interfejs na nowy, co sprawiło, że witryna spadła o kilka oczek, lecz po 30 dniach wróciła na dawną pozycję. Apelujemy, aby przy okazji każdej zmiany zadbać o optymalizację witryny. Tylko w ten sposób szybko wrócicie na dawne pozycje.

 

Artykuł Przebudowa strony a Twoja pozycja w Google pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/05/03/przebudowa-strony-a-twoja-pozycja-w-google/feed/ 0
Czy Content na stronie może mieć wpływ na Twój biznes? https://arbomedia.pl/2020/04/30/czy-content-na-stronie-moze-miec-wplyw-na-twoj-biznes/ https://arbomedia.pl/2020/04/30/czy-content-na-stronie-moze-miec-wplyw-na-twoj-biznes/#respond Thu, 30 Apr 2020 11:45:39 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/czy-content-na-stronie-moze-miec-wplyw-na-twoj-biznes/ Prowadzisz biznes, dlatego najpewniej posiadasz swoją stronę internetową. Zapewne podobnie jak wielu innych nie skupiasz się na jej aktualizacji, dodawaniu nowych treści czy implementacji panelu klienta. Jeżeli ponadto nie zadbałeś o nią w wersji mobilnej – będziesz miał problemy z pozycjonowaniem w Google oraz przyciąganiem klientów. Dziś udowodnimy Ci, że Content czyli treść ma ogromne znaczenie dla Twojego biznesu. Zapraszamy do lektury. Po co klient odwiedza Twoją stronę? Nawet jeśli prowadzisz sprzedaż na portalach aukcyjnych, powinieneś zadbać o swoją stronę internetową. Pamiętaj, że klienci będą ją odwiedzać chociażby po to, aby sprawdzić jak się rozwijasz, czy dodałeś nową usługę lub zmieniłeś cennik. Psychologia sprzedaży skupia się w okół rozwoju, informowania o nowościach czy planach firmy. Zapamiętaj to na później. Content i jego wpływ na poziom Twojej sprzedaży Zainteresuj się Content Marketingiem, poznaj szczegóły dotyczące jakości tekstów i zacznij działać. Pozycjonerzy od dawna wiedzą, że nie ma lepszej metody pozycjonowania, niż połączenie linkowania z odpowiednimi treściami. Artykuły CM powinny występować w formie poradnika, najlepiej na blogu firmowym. Dodając jeden wpis tygodniowo, odpowiednio go kodując i okrasić zdjęciami możesz liczyć na indeksację po 24 godzinach od zamieszczenia artykułu. Pomyśl teraz, co może Ci dać kilka dni po indeksacji. Zazwyczaj jest to wzrost pozycji. Zastanów się, ile możesz zaoszczędzić na pozycjonowaniu i jak szybko dotrzesz do TOP10 pisząc tylko teksty. Wykorzystaj psychologię sprzedaży Jeśli nie wiesz o czym chcesz napisać pierwszy artykuł – zrób to samo co inni. Napisz kilka poradników odnośnie Twoich produktów, porównaj je z innymi i wszystko zakończ puentą promującą Twoją firmę. Nastaw się na rozwój, pisz tylko rozwojowo i staraj się linkować starsze artykuły. Poświęcając maksymalnie 2 godziny tygodniowo na pisanie tekstów możesz po kilku miesiącach z tego zrezygnować i zlecić pisarzom, ponieważ Twoja pozycja będzie wysoka oraz stabilna. Content Marketing będzie miał ogromny wpływ na Twój biznes, jeśli rzetelnie do tego tematu podejdziesz. Konsekwencja, profesjonalizm i dbałość o szczegóły sprawią, że wypromujesz się w sieci lepiej, niż ktokolwiek inny.   

Artykuł Czy Content na stronie może mieć wpływ na Twój biznes? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Prowadzisz biznes, dlatego najpewniej posiadasz swoją stronę internetową. Zapewne podobnie jak wielu innych nie skupiasz się na jej aktualizacji, dodawaniu nowych treści czy implementacji panelu klienta. Jeżeli ponadto nie zadbałeś o nią w wersji mobilnej – będziesz miał problemy z pozycjonowaniem w Google oraz przyciąganiem klientów. Dziś udowodnimy Ci, że Content czyli treść ma ogromne znaczenie dla Twojego biznesu. Zapraszamy do lektury.

Po co klient odwiedza Twoją stronę?

Nawet jeśli prowadzisz sprzedaż na portalach aukcyjnych, powinieneś zadbać o swoją stronę internetową. Pamiętaj, że klienci będą ją odwiedzać chociażby po to, aby sprawdzić jak się rozwijasz, czy dodałeś nową usługę lub zmieniłeś cennik. Psychologia sprzedaży skupia się w okół rozwoju, informowania o nowościach czy planach firmy. Zapamiętaj to na później.

Content i jego wpływ na poziom Twojej sprzedaży

Zainteresuj się Content Marketingiem, poznaj szczegóły dotyczące jakości tekstów i zacznij działać. Pozycjonerzy od dawna wiedzą, że nie ma lepszej metody pozycjonowania, niż połączenie linkowania z odpowiednimi treściami. Artykuły CM powinny występować w formie poradnika, najlepiej na blogu firmowym. Dodając jeden wpis tygodniowo, odpowiednio go kodując i okrasić zdjęciami możesz liczyć na indeksację po 24 godzinach od zamieszczenia artykułu. Pomyśl teraz, co może Ci dać kilka dni po indeksacji. Zazwyczaj jest to wzrost pozycji. Zastanów się, ile możesz zaoszczędzić na pozycjonowaniu i jak szybko dotrzesz do TOP10 pisząc tylko teksty.

Wykorzystaj psychologię sprzedaży

Jeśli nie wiesz o czym chcesz napisać pierwszy artykuł – zrób to samo co inni. Napisz kilka poradników odnośnie Twoich produktów, porównaj je z innymi i wszystko zakończ puentą promującą Twoją firmę. Nastaw się na rozwój, pisz tylko rozwojowo i staraj się linkować starsze artykuły. Poświęcając maksymalnie 2 godziny tygodniowo na pisanie tekstów możesz po kilku miesiącach z tego zrezygnować i zlecić pisarzom, ponieważ Twoja pozycja będzie wysoka oraz stabilna.

Content Marketing będzie miał ogromny wpływ na Twój biznes, jeśli rzetelnie do tego tematu podejdziesz. Konsekwencja, profesjonalizm i dbałość o szczegóły sprawią, że wypromujesz się w sieci lepiej, niż ktokolwiek inny. 

 

Artykuł Czy Content na stronie może mieć wpływ na Twój biznes? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/04/30/czy-content-na-stronie-moze-miec-wplyw-na-twoj-biznes/feed/ 0
Jak dobierać frazy kluczowe do pozycjonowania? https://arbomedia.pl/2020/04/23/jak-dobierac-frazy-kluczowe-do-pozycjonowania/ https://arbomedia.pl/2020/04/23/jak-dobierac-frazy-kluczowe-do-pozycjonowania/#respond Thu, 23 Apr 2020 07:56:27 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/jak-dobierac-frazy-kluczowe-do-pozycjonowania/ Postanowiłeś uruchomić swoją stronę internetową i zaczynasz się interesować pozycjonowaniem. Zanim ruszysz po drabince pozycji w wyszukiwarce Google czeka Cię kilka zadań, które będą miały na celu postawienie filaru pod późniejsze działania SEO. W trakcie dobierania słów kluczowych powinieneś zadbać o optymalizację witryny. Dziś krok po kroku dowiesz się jak tego dokonać. Jak dobrać słowa kluczowe? Przyjmijmy, że postanawiasz sprzedawać usługi internetowe i Twoja witryna ma być wizytówką. Załóżmy, że będziesz agencją marketingową z Przemyśla. Dobieranie słów kluczowych powinieneś rozpocząć od pozycji klienta. Wyobraź sobie, że szukasz takiej firmy jak Twoja. Co wpiszesz do wyszukiwarki? Przez chwilę się nad tym zastanów. Gdy już sporządzisz kilka fraz, sprawdź jak często są wyszukiwane. Pomoże Ci plener słów kluczowych w aplikacji Google Webmasters Tools. Jeśli Twoje zapytanie pojawia się przynajmniej 50 razy miesięcznie – masz dobrą pozycję startową. Teraz przejdźmy do dobrania właściwych fraz. Jako, że zajmujesz się marketingiem w Przemyślu, świetnym wyborem będzie „reklama przemyśl” i „tania reklama przemyśl”. Jako główne słowo kluczowe będzie występować „reklama przemyśl”, ponieważ „tania reklama przemyśl” jest długim ogonem, a więc pozycjonowaniem szerokim. Z początku druga fraza będzie wyżej w Google od właściwej, ponieważ jest prostsza i składa się z 3 członów, a nie dwóch. Ważne: Raz wybranych słów kluczowych lepiej nie zmieniaj To istotna informacja dla początkujących. Algorytmy Google bardzo nie lubią drastycznych zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o frazy. Jeśli od początku przyjmiesz, że „reklama przemyśl” będzie Twoją główną frazą, to nie zmieniaj decyzji. Po jakimś czasie możesz chcieć inną frazę wypromować jako główną, lecz nie rób tego kosztem pierwotnego zamierzenia. Po prostu mniej aktywnie promuj „reklama przemyśl” i skup się na innej frazie. Efekty? W przypadku świeżych stron internetowych ważne jest unikanie błędów. Jeżeli przeprowadzisz optymalizację już na etapie wdrażania słów kluczowych, to Twoja pozycja będzie rosnąć progresywnie. To istotne zwłaszcza w przypadku, jeśli zamierzasz zastosować też Content Marketing. A Wy? Jak podchodzicie do tematu dobierania fraz? Robicie to już na etapie planowania witryny, czy może w czasie jej implementacji? Piszcie w komentarzach co o tym sądzicie!  

Artykuł Jak dobierać frazy kluczowe do pozycjonowania? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Postanowiłeś uruchomić swoją stronę internetową i zaczynasz się interesować pozycjonowaniem. Zanim ruszysz po drabince pozycji w wyszukiwarce Google czeka Cię kilka zadań, które będą miały na celu postawienie filaru pod późniejsze działania SEO. W trakcie dobierania słów kluczowych powinieneś zadbać o optymalizację witryny. Dziś krok po kroku dowiesz się jak tego dokonać.

Jak dobrać słowa kluczowe?

Przyjmijmy, że postanawiasz sprzedawać usługi internetowe i Twoja witryna ma być wizytówką. Załóżmy, że będziesz agencją marketingową z Przemyśla. Dobieranie słów kluczowych powinieneś rozpocząć od pozycji klienta. Wyobraź sobie, że szukasz takiej firmy jak Twoja. Co wpiszesz do wyszukiwarki? Przez chwilę się nad tym zastanów.

Gdy już sporządzisz kilka fraz, sprawdź jak często są wyszukiwane. Pomoże Ci plener słów kluczowych w aplikacji Google Webmasters Tools. Jeśli Twoje zapytanie pojawia się przynajmniej 50 razy miesięcznie – masz dobrą pozycję startową. Teraz przejdźmy do dobrania właściwych fraz. Jako, że zajmujesz się marketingiem w Przemyślu, świetnym wyborem będzie „reklama przemyśl” i „tania reklama przemyśl”. Jako główne słowo kluczowe będzie występować „reklama przemyśl”, ponieważ „tania reklama przemyśl” jest długim ogonem, a więc pozycjonowaniem szerokim. Z początku druga fraza będzie wyżej w Google od właściwej, ponieważ jest prostsza i składa się z 3 członów, a nie dwóch.

Ważne: Raz wybranych słów kluczowych lepiej nie zmieniaj

To istotna informacja dla początkujących. Algorytmy Google bardzo nie lubią drastycznych zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o frazy. Jeśli od początku przyjmiesz, że „reklama przemyśl” będzie Twoją główną frazą, to nie zmieniaj decyzji. Po jakimś czasie możesz chcieć inną frazę wypromować jako główną, lecz nie rób tego kosztem pierwotnego zamierzenia. Po prostu mniej aktywnie promuj „reklama przemyśl” i skup się na innej frazie.

Efekty?

W przypadku świeżych stron internetowych ważne jest unikanie błędów. Jeżeli przeprowadzisz optymalizację już na etapie wdrażania słów kluczowych, to Twoja pozycja będzie rosnąć progresywnie. To istotne zwłaszcza w przypadku, jeśli zamierzasz zastosować też Content Marketing.

A Wy? Jak podchodzicie do tematu dobierania fraz? Robicie to już na etapie planowania witryny, czy może w czasie jej implementacji? Piszcie w komentarzach co o tym sądzicie!

 

Artykuł Jak dobierać frazy kluczowe do pozycjonowania? pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/04/23/jak-dobierac-frazy-kluczowe-do-pozycjonowania/feed/ 0
SEO i Content Marketing – jak dwie połówki pomarańczy https://arbomedia.pl/2020/04/17/seo-i-content-marketing-jak-dwie-polowki-pomaranczy/ https://arbomedia.pl/2020/04/17/seo-i-content-marketing-jak-dwie-polowki-pomaranczy/#respond Fri, 17 Apr 2020 01:26:39 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/seo-i-content-marketing-jak-dwie-polowki-pomaranczy/ W Polsce na partnera często mówi się „moja druga połówka”. W odniesieniu do pozycjonowania na partnerów powinno się mówić „dwie połówki pomarańczy”, ponieważ w kulturze hiszpańskiej ten owoc oznacza szczęście, progres oraz sukces. O jakich partnerach mowa? Oczywiście o SEO i Content Marketingu, gdyż ta para robi prawdziwą furorę w sieci i kto ją pozna, może liczyć na doskonałe efekty pozycjonowania. O tym w jaki sposób łączyć te dwie metody dowiecie się poniżej. SEO – zdobywanie pozycji poprzez linki Jak dobrze wiecie, linkowanie ma ogromne znaczenie dla strony pozycjonowanej. Im więcej wartościowych back linków (back links – linki przychodzące), tym lepsze statystyki SEO, a w konsekwencji wyższa pozycja strony internetowej. Do tej pory najbardziej skupiano się na linkowaniu i choć daje ono pozytywne efekty należy na nie czekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Przyspieszeniem, czyli prawdziwym turbo dla SEO będzie zastosowanie Content Marketingu na stronie internetowej. Content Marketing – treści inne od wszystkich Zmaksymalizowanie efektów pozycjonowania wraz z jego przyspieszeniem będzie możliwe, jeśli skorzystamy z Content Marketingu. Polega on na takim stworzeniu tekstu, aby był spójny z wymaganiami Google (a w zasadzie jego algorytmów). Artykuł musi posiadać odpowiedni tytuł, śródtytuły i powinien zostać zoptymalizowany pod kątem SEO. Przykłady takich tekstów znajdziecie na Onet.pl, gdzie niemal każda informacja przekazywana jest na zasadzie Content Marketing. Jak dwie połówki pomarańczy Wdrożenie Content Marketingu na stronie pozycjonowanej od dawna (mowa o domenach starszych niż 2-3 lata) przyniesie natychmiastowe efekty. Stosując tą metodę dla nowych stron w widoczny sposób przyspieszymy efekty SEO. Jeśli do tej pory planowaliśmy 6 – miesięczne linkowanie aby osiągnąć TOP 10, tak przy Content Marketingu działania powinny się zamknąć w czasie 3 miesięcy. SEO wraz z Content Marketingiem to prawdziwa bomba dla pozycjonerów. Choć usługi pisarzy oferujących takiej jakości teksty są drogie, warto z nich skorzystać i samemu przekonać się, czy to daje efekty. Jeśli macie do nas dodatkowe pytania, to zapraszamy do dyskusji pod tematem.    

Artykuł SEO i Content Marketing – jak dwie połówki pomarańczy pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

W Polsce na partnera często mówi się „moja druga połówka”. W odniesieniu do pozycjonowania na partnerów powinno się mówić „dwie połówki pomarańczy”, ponieważ w kulturze hiszpańskiej ten owoc oznacza szczęście, progres oraz sukces. O jakich partnerach mowa? Oczywiście o SEO i Content Marketingu, gdyż ta para robi prawdziwą furorę w sieci i kto ją pozna, może liczyć na doskonałe efekty pozycjonowania. O tym w jaki sposób łączyć te dwie metody dowiecie się poniżej.

SEO – zdobywanie pozycji poprzez linki

Jak dobrze wiecie, linkowanie ma ogromne znaczenie dla strony pozycjonowanej. Im więcej wartościowych back linków (back links – linki przychodzące), tym lepsze statystyki SEO, a w konsekwencji wyższa pozycja strony internetowej. Do tej pory najbardziej skupiano się na linkowaniu i choć daje ono pozytywne efekty należy na nie czekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Przyspieszeniem, czyli prawdziwym turbo dla SEO będzie zastosowanie Content Marketingu na stronie internetowej.

Content Marketing – treści inne od wszystkich

Zmaksymalizowanie efektów pozycjonowania wraz z jego przyspieszeniem będzie możliwe, jeśli skorzystamy z Content Marketingu. Polega on na takim stworzeniu tekstu, aby był spójny z wymaganiami Google (a w zasadzie jego algorytmów). Artykuł musi posiadać odpowiedni tytuł, śródtytuły i powinien zostać zoptymalizowany pod kątem SEO. Przykłady takich tekstów znajdziecie na Onet.pl, gdzie niemal każda informacja przekazywana jest na zasadzie Content Marketing.

Jak dwie połówki pomarańczy

Wdrożenie Content Marketingu na stronie pozycjonowanej od dawna (mowa o domenach starszych niż 2-3 lata) przyniesie natychmiastowe efekty. Stosując tą metodę dla nowych stron w widoczny sposób przyspieszymy efekty SEO. Jeśli do tej pory planowaliśmy 6 – miesięczne linkowanie aby osiągnąć TOP 10, tak przy Content Marketingu działania powinny się zamknąć w czasie 3 miesięcy.

SEO wraz z Content Marketingiem to prawdziwa bomba dla pozycjonerów. Choć usługi pisarzy oferujących takiej jakości teksty są drogie, warto z nich skorzystać i samemu przekonać się, czy to daje efekty. Jeśli macie do nas dodatkowe pytania, to zapraszamy do dyskusji pod tematem.

 

 

Artykuł SEO i Content Marketing – jak dwie połówki pomarańczy pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/04/17/seo-i-content-marketing-jak-dwie-polowki-pomaranczy/feed/ 0
Content Marketing na Twojej stronie internetowej cz.1 https://arbomedia.pl/2020/04/15/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-1/ https://arbomedia.pl/2020/04/15/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-1/#respond Wed, 15 Apr 2020 09:01:23 +0000 https://arbomedia.pl/2020/05/15/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-1/ Posiadasz stronę internetową, starasz się ją dobrze prowadzić i liczysz na wysoką pozycję w Google poprzez linkowanie. Mija kilka miesięcy od debiutu Twojej witryny w sieci, a efekty pozycjonowania nadal Cię nie satysfakcjonują. Postanawiasz znaleźć pomoc w agencji marketingowej, która proponuje Ci linkowanie. Zgadzasz się na to i czekasz na efekty kolejne kilka miesięcy. Twoja strona powoli porusza się w górę, lecz takie tempo również Ci nie odpowiada. Postanawiasz działać na własną rękę i trafiasz na ten artykuł. Za chwilę będziesz wiedział, jak w krótkim czasie zmaksymalizować efekty SEO. Zapraszamy do lektury o Content Marketingu – treściach, które pozycjonują. O czym opowiada Twoja strona? Zastanów się przez moment, czy treści na Twojej stronie faktycznie oddają jej zawartość? Przypuszczam, że prowadzisz stronę firmową, gdzie oferujesz rozmaite usługi i nie rozpisywałeś się na ich temat zbyt często. Pora to zmienić, ponieważ roboty Google non stop pracują na Twojej stronie, badają ją i liczą, że w końcu zaoferujesz im odpowiednie treści, które w całości wyczerpią temat Twojej firmy. W Polskiej sieci niemal 90% wizytówek (stron firmowych) wymaga poprawek pod kątem jakości tekstów. Każda witryna powinna zwiększać swoją wagę cyklicznie poprzez dodawanie nowych tekstów, aby roboty Google odbierały ją jako progresywną (rozwijającą się). Dodając na stronie jeden artykuł tygodniowo w krótkim czasie polepszyć swoje wyniki SEO. Zauważ, że coraz więcej osób stawia blogi firmowe na podstronie wizytówki. Ma to na celu pisanie poradników, które są naszpikowane frazami, linkami wewnętrznymi, obrazkami oraz video. Co Ci da Content Marketing? Przede wszystkim odświeżysz zawartość swojej strony i dodasz jej odrobinę życia. Jak zaczniesz pisać artykuły jak fachowcy z Onet.pl, nie będziesz liczył każdego znaku i zadbasz o ich optymalizację, to roboty Google zaindeksują Twój wpis w 24 godziny, a po kolejnych dobach Twoja pozycja powinna wzrastać. Sukces Content Marketingu w ogromnej mierze zależy od copywriterów, którzy w większości oferują bardzo mizernej jakości teksty. W związku z tym każda „lepsza” treść będzie dawać efekty, ponieważ będą ją pisać osoby, które znają swoją branże od środka – mowa o Tobie. W jaki sposób pisać teksty pod kątem SEO? Jak je optymalizować? Tego dowiecie się już w drugiej części (link tutaj).   

Artykuł Content Marketing na Twojej stronie internetowej cz.1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>

Posiadasz stronę internetową, starasz się ją dobrze prowadzić i liczysz na wysoką pozycję w Google poprzez linkowanie. Mija kilka miesięcy od debiutu Twojej witryny w sieci, a efekty pozycjonowania nadal Cię nie satysfakcjonują. Postanawiasz znaleźć pomoc w agencji marketingowej, która proponuje Ci linkowanie. Zgadzasz się na to i czekasz na efekty kolejne kilka miesięcy. Twoja strona powoli porusza się w górę, lecz takie tempo również Ci nie odpowiada. Postanawiasz działać na własną rękę i trafiasz na ten artykuł. Za chwilę będziesz wiedział, jak w krótkim czasie zmaksymalizować efekty SEO. Zapraszamy do lektury o Content Marketingu – treściach, które pozycjonują.

O czym opowiada Twoja strona?

Zastanów się przez moment, czy treści na Twojej stronie faktycznie oddają jej zawartość? Przypuszczam, że prowadzisz stronę firmową, gdzie oferujesz rozmaite usługi i nie rozpisywałeś się na ich temat zbyt często. Pora to zmienić, ponieważ roboty Google non stop pracują na Twojej stronie, badają ją i liczą, że w końcu zaoferujesz im odpowiednie treści, które w całości wyczerpią temat Twojej firmy.

W Polskiej sieci niemal 90% wizytówek (stron firmowych) wymaga poprawek pod kątem jakości tekstów. Każda witryna powinna zwiększać swoją wagę cyklicznie poprzez dodawanie nowych tekstów, aby roboty Google odbierały ją jako progresywną (rozwijającą się). Dodając na stronie jeden artykuł tygodniowo w krótkim czasie polepszyć swoje wyniki SEO. Zauważ, że coraz więcej osób stawia blogi firmowe na podstronie wizytówki. Ma to na celu pisanie poradników, które są naszpikowane frazami, linkami wewnętrznymi, obrazkami oraz video.

Co Ci da Content Marketing?

Przede wszystkim odświeżysz zawartość swojej strony i dodasz jej odrobinę życia. Jak zaczniesz pisać artykuły jak fachowcy z Onet.pl, nie będziesz liczył każdego znaku i zadbasz o ich optymalizację, to roboty Google zaindeksują Twój wpis w 24 godziny, a po kolejnych dobach Twoja pozycja powinna wzrastać. Sukces Content Marketingu w ogromnej mierze zależy od copywriterów, którzy w większości oferują bardzo mizernej jakości teksty. W związku z tym każda „lepsza” treść będzie dawać efekty, ponieważ będą ją pisać osoby, które znają swoją branże od środka – mowa o Tobie.

W jaki sposób pisać teksty pod kątem SEO? Jak je optymalizować? Tego dowiecie się już w drugiej części (link tutaj). 

 

Artykuł Content Marketing na Twojej stronie internetowej cz.1 pochodzi z serwisu Content Marketing SEO.

]]>
https://arbomedia.pl/2020/04/15/content-marketing-na-twojej-stronie-internetowej-cz-1/feed/ 0